San Diego Comic-Con 2017 -aikataulu: Opas kaikkiin tärkeisiin elokuva- ja TV-paneeleihin

San Diego Comic-Con 2017 -aikataulu

Seuraava viikko tuo hulluuden, joka on San Diego Comic-Con , ja / Elokuvaryhmä on taas valmiina Etelä-Kaliforniassa liittymään tuhansiin läsnä oleviin faneihin toivoen pääsevän pilkkaamaan, mitä heidän suosikkielokuvistaan ​​ja TV-ohjelmistaan ​​on tulossa.

Elokuvastudion paneelit ovat tavallista kevyempiä, ja vain 20th Century Fox, Warner Bros. Pictures ja Marvel Studios näkyvät, mutta Comic-Con on läsnä näyttelykerroksessa joistakin muista studioista, puhumattakaan showcase Netflixin elokuvista Death Note ja Bright. Mutta TV-ohjelmat ovat täydellä voimalla, ja niissä on suuret paneelit Stranger Things, Westworld, Star Trek Discovery, Legion ja monet muut.



Alla olemme koonneet kaikki suosikkitelevisio-ohjelmiesi ja elokuviesi paneelit San Diego Comic-Con 2017 -aikataulusta, joten jos et pääse haluamiisi, saatat löytää jotain muuta korvaavaksi paneeliksi sen sijaan.

Keskiviikkona, 19. heinäkuuta (Preview Night)

18.00–22.00 - Sneak-esikatselu - Black Lightning, Krypton ja paljon muuta



Comic-Con ja Warner Bros. Television jatkavat ylpeänä vuotuista Preview Night -perinnettä yksinoikeudella näytöllä Petos, plus eksklusiiviset videoesitykset joistakin kauden 2017-18 odotetuimmista sarjoista - Krypton ja Musta salama - sekä upouusi tunnin mittainen jakso Teen Titans Go! ja erityisiä yllätyksiä. ( Tanssisali 20 )

Torstaina 20. heinäkuuta

Klo 10–10.50 - Supersankarin viides vuotuinen musiikillinen anatomia

Pahoittavista sarvista Leuat inspiroivaan teemaan Tähtien sota, musiikki on aina ollut tärkeä sivuhahmo elokuvissa. Supersankari-tyylilajille musiikki heijastaa näitä tunteita ja paljon muuta. Tämä paneeli tarjoaa kulissien takana katsauksen nykypäivän suurimpien supersankarielokuva- ja TV-projektien musiikkiin julkaisemattomilla elokuvaleikkeillä ja koskaan ennen kuullulla musiikilla. Mukana on säveltäjiä Mark Isham ( Viitta ja tikari ), Marco Beltrami ( Logan, Ahma ) , Brian Tyler ( Äiti, Power Rangers ), David Russo ( Gotham ), Ludwig Göransson ( Musta pantteri Death Wish ) ja Lorne Balfe ( LEGO Batman -elokuva ), moderaattori Ray Costa. Julisteet, allekirjoitetut CD-levyt ja muut tavarat annetaan yleisölle, joka osallistuu kysymyksiin ja vastauksiin. ( Indigon juhlasali, Hilton San Diego Bayfront )



Klo 10–11 - Teen Titans Go!

Uusi jakso! Uusi jakso! Uusi jakso! Titans on taas palannut siihen uudella hauskalla paneelilla aloittamaan Comic-Con-viikonloppusi. Tuottajat ja ääninäyttelijät vastaavat kysymyksiisi ja esittävät Titan-kokoisen erityisen tunnin jakson. Tuottaja Warner Bros.Animaatio, Teen Titans Go! näytetään perjantaisin klo 6 / 5c Cartoon Networkissa. ( Huone 6A )

Ba na tsammanin rashin lafiya ta taɓa samun soyayya

Klo 10–11 - Tulevaisuus on nainen: naiset animaatiossa

Marge Dean (WIA: n varapuheenjohtaja, GM Stoopid Buddy Stoodiosissa), Molly Mason-Boulé (sisältöryhmä, Electronic Arts Worldwide Studios), Maggie Malone (johtaja, luovia asioita, Walt Disney Animation Studios) ja Jinko Gotoh (tuottaja) , Lego-elokuva Jatko, Warner Animation Group) keskustelevat naisten luovista kyvyistä muodon, tajuttoman puolueellisuuden ja tavoitteen saavuttamiseksi 50-50 vuoteen 2025 mennessä, kun naiset jakavat tasan animaation luomisessa, tuotannossa ja palkinnoissa. ( Huone 7AB )

Klo 10–11.30 - 18. vuosittainen animaatio-show

Ron Diamond (animaatioesitysten ja Acme Filmworksin perustaja ja kuraattori) esittelee kuratoidun ohjelman uusista animaatioshortseista, mukaan lukien 11 maasta peräisin olevat teokset, joissa Peili tämän American Life's Ira Glassin, Chris Ware ja John Kuramoto Google Spotlight Storiesin Oscar-ehdokkaista Helmi ja Walt Disney Picturesin ja Pixar Animation Studiosin Oscar-voittaja Piper . Tour de force -valinta sydämellisistä, emotionaalisesti vaikuttavista ja sosiaalisesti tärkeistä aiheista. Diamond johtaa yleisön Q & A-istunnon. ( Tanssisali 20 )

Klo 10.15--11.15 - Ghostbusters 101: Ghostbusters Panel of Bible Proprtions

Liittyä seuraan Ghostbusters toinen luoja Ivan Reitman ja IDW Ghostbusters Erik Burnhamin, Dan Schoeningin ja Tom Waltzin aivojen luottamus keskustellessaan pitkäaikaisesta, kriitikoiden ylistämästä ja fanien rakastamasta Ghostbusters-franchising-ohjelmasta, joka sisältää kaiken klassisista alkuperäisistä elokuvista pitkään jatkuneeseen sarjakuvahistoriaan IDW Publishing -ohjelmassa. . . samoin kuin Ghost Corpsin suurten tapahtumien tulevaisuuden suunnitelmat, jotka lisäävät rakastetun tuotemerkin kaanoniin, tuovat Ghostbustersin eri maailmat yhteen kuin koskaan ennen! Ole siellä . . . tai olla laihdutettu! ( Huone 6DE )

Klo 10.30–11.30 - DreamWorks Voltron: Legendary Defender, Netflix Original Series

Zarkon on voitettu eikä Shiroa ole missään. Ilman lentäjää Musta leijona tai kyky muodostaa Voltron, joukkueen on nopeasti suunniteltava suunnitelma, kun prinssi Lotorin ylösnousemus vetää heidät vaaralliseen kissan ja hiiren peliin. Vastaava tuottaja Joaquim Dos Santos, tuottaja Lauren Montgomery, Bex Taylor-Klaus ja Tyler Labine esittävät Netflix-alkuperäissarjan ensimmäisen jakson 3 DreamWorks Voltron: Legendaarinen puolustaja . Kaikki osallistujat saavat Voltron-miehistön luoman SDCC-eksklusiivisen julisteen. ( Huone 6BCF )

11:15 - 12:15 - Unikitty! Uuden jakson ensi-ilta ja kysymykset ja vastaukset

Suosikkihahmosi LEGO-elokuva nyt on oma show! Matka iloiseen valtakuntaan, joka on täynnä kimallusainetta, onnellisia ajatuksia ja satunnaista raivoa Yksilöllinen! , täysin uusi animaatiosarja. Valtakunnan hallitsijana Unikittyllä on kiireisiä päiviä, jotka ovat täynnä kuninkaallisia velvollisuuksia. Unikitty on kiinnostunut varmistamaan, että kaikki ovat onnellisia ja vapauttamaan valtakunnan negatiivisuudesta, mutta älä ymmärrä hänen optimismiaan väärin - hän on yksi kisu, jota ei pidä ylittää. Vaikka Unikitty voi olla täynnä rajatonta energiaa ja luovuutta, Unikitty on voima, joka on otettava huomioon, jos joku vaikeuttaa hänen positiivisten tunnelmiensa levittämistä, varsinkin jos joku tekee hänen pikkuveljestään ja parhaan ystävänsä Puppycornista surullisen. Linnessä asuvat myös tohtori Fox, residenssitutkija ja Unikittyn luotettava henkivartija Hawkodile. Tuottajat ja ääninäyttelijät vilkaisevat tätä uutta sarjaa ja kertovat, kuinka Unikitty ja hänen ystävänsä varmistavat, että jokainen päivä on kaikkien aikojen onnellisin ja luovin! Tuottaja Warner Bros.Animaatio, Yksilöllinen! on tulossa pian Cartoon Networkiin. ( Huone 6A )

20th Century Fox

11.30–12.30 - 20th Century Fox

Tälle paneelille ei ole virallista kuvausta, mutta 20th Century Fox on ollut Deadpool 2, X-Men: Dark Phoenix ja Uudet mutantit matkalla studion odotetaan kiusoittavan tulevaa sarjakuvalehtiä ja ehkä joitain muita menestystekijöitä, joita heillä on matkalla Kingsman: Kultainen ympyrä, murha Orient Expressissä, sokkelo juoksija: Kuoleman parannuskeino, Punainen varpunen, Petoeläin ja enemmän. ( Hall H )

Klo 12.30-13.30 - Justice League Action Video -esittely ja kysymykset ja vastaukset

Batman, Superman ja Wonder Woman johtavat DC Comics -supersankareita surullisimpia vihollisiaan vastaan ​​seikkailuissa, jotka ovat täynnä säälimätöntä jännitystä, hauskaa ja toimintaa Justice League -toiminta. Riippumatta siitä, puolustavatko maapalloa, kohtaavat hyökkääjiä avaruudesta tai taistelevat omituisista taikavoimista, Justice League -sankareiden aina pyörivä joukkue on haasteellinen. Tuottajat ja ääninäyttelijät ovat valmiina esittelemään aivan uuden jakson sekä osallistumaan kysymyksiin ja vastauksiin. Tuottaja Warner Bros.Animaatio, Justice League -toiminta lähetetään lauantaisin klo 7.30 ET / PT Cartoon Network -verkossa. ( Huone 6A )

Chip gaines net darajar 2017

Klo 12.45 - 13.45 - Brigsby Bearin näyttelijät ja elokuvantekijät

Tämä paneeli tutkii tulevaa Sony Pictures Classics -elokuvaa Brigsby Bear Kyle Mooney, Dave McCary, Beck Bennett, Kevin Costello ja The Lonely Islandin jäsenet, valvojana Viikkoviikko ' s Anthony Breznican. Elokuvasta on eksklusiivinen laajennettu leike, jota seuraa Q & A-istunto. ( Hall H )

13.00–14.00 - Mondo Mania

Mondon taidejulisteet herättävät eloon rakastettuja elokuvia, televisio-ohjelmia ja sarjakuvia. Rob Jones (perustaja / luova johtaja), Eric Garza (luova johtaja), Jay Shaw (luova johtaja / taiteilija), Jason Edmiston (taiteilija) ja Tom Whalen (taiteilija) keskustelevat siitä, kuinka heidän mielikuvituksellisen työnsä ruokkii rakkaus poppiin kulttuuria ja korvaamatonta synergiaa fanien kanssa. ( Huone 7AB )

Rocko

13.45 - 14.45 - Rockon moderni elämä: Paluu maahan

Nickelodeonin paneeli, joka saa fanit varmasti huutamaan: 'Voi minua!' ja 'SPUNKYYY!' Alkuperäinen näyttelyn luoja Joe Murray ja Carlos Alazraqui (Rocko), Tom Kenny (Heffer), Mr. Lawrence (Filburt), Charlie Adler (herra iso pää ja rouva iso pää), Cosmo Segurson (ohjaaja) ja moderaattori Marc Snetiker ( Viikkoviikko ) sukeltaa syvälle sarjakuvan klassikkoon ja paljastaa mitä odottaa Rockon paluulta ruudulle. ( Huone 6A )

ina wannan alaƙar take tattaunawa

14–14.50 - Siirtomaa-kausi 3 paljastettu

Näyttelijät Siirtomaa ja vastaavien tuottajien Carlton Cuse ( Kadonnut ) ja Ryan Condal ( Hercules ) vie fanit tulevan kolmannen kauden seinän taakse dynaamisilla kysymyksillä ja vastauksilla ja perusteellisella katsauksella viime kauden järkyttävään finaaliin. Bowman-perhe pakeni LA-blokista ohuimmalla marginaalilla. . . mutta se, mikä on muurin takana, saattaa paljastaa suuremman vaaran! ( Indigon juhlasali, Hilton San Diego Bayfront )

14.00-15.00 - Disney Animation Studios: Tarinan taide

Ajattele, toimi, piirrä, sävele. Hanki sisäkuva tarinan kehittämisprosessista Walt Disney Animation Studiosin tarinataiteilijoilta. Taiteilijat kertovat luovasta prosessistaan ​​siirtymiseen käsikirjoituksesta taululle sävelkorkeuteen. ( Huone 7AB )

14–15 - IFC: n Stan Against Evil

John C.McGinley, Janet Varney ja päätuottaja Dana Gould jakavat eksklusiivisen kurkistuksen 2. kaudesta, vastaavat fanien kysymyksiin ja keskustelevat kauhukomediasarjan ensimmäisestä kaudesta. New Yorkin ajat kutsutaan ”kammottavaksi, kuolleeksi iloksi”. Paneeli, kuten esitys, on taatusti helvetiltään hyvä aika. ( Huone 5AB )

14.00-15.00 - Teini susi

Juuri ennen kuin sarjan on määrä päättyä historiallinen ajo MTV: llä, tämä paneeli tarkastelee taaksepäin, mistä kaikki alkoi. Teini susi näyttelijät ja miehistö ovat valmiina muistelemaan kuinka esitys alkoi, puhumaan haasteista, jotka muovaivat sitä, kun se kasvoi rakastetuksi sarjaksi, ja kiusata eeppisiä hetkiä, jotka sulkevat kuuden vuoden tarinan. Odotamme sarjoista säännöllisiä, yllätysvieraita ja viimeisen mahdollisuuden hyvästellä TV-ohjelmaa, joka vastasi odotuksia joka käänteessä. ( Hall H )

14:15 - 15:15 - DC Universe Original Movies 10-vuotisjuhla

Kymmenen vuotta. Kolmekymmentä elokuvaa. Viisi shortsia. Ja lukemattomat fanien suosikki hetket. Warner Bros. Home Entertainment juhlii vuosikymmenen ajan animoituja DC Entertainment -elokuvia jännittävällä paneelilla yhdessä elokuvan julkaisun kanssa. DC Universe Original Movies: 10. vuosipäivän kokoelma, kattava elokuvasarja, shortsit, häikäisevä uusi parannettu sisältö ja muutama eksklusiivinen keräilytuote, tulossa syksyllä 2017. Tuottajat Bruce Timm ( Teräsmies: Tuomiopäivä, Batman: Pimeä ritari palaa ) ja James Tucker ( Justice League: Sota, Justice League Dark ) ja yhteistuottajat / käsikirjoittajat Alan Burnett ( Batman: Animaatiosarja ) ja Jim Krieg ( Justice League: Flashpoint-paradoksi ) johtaa paneelikeskustelua, johon osallistuvat näyttelijät Kevin Conroy ( Batman ja Harley Quinn ), Tara Strong ( Batman: Tappava vitsi ), John DiMaggio ( Batman: Punainen huppu ), Vanessa Marshall ( Justice League: Kriisi kahdella maapallolla ), Christopher Gorham ( Covert Affairs, Ugly Betty, Justice League vs. Teen Titans ), ja joitain hyvin erikoisia vieraita. Moderaattori Gary Miereanu saa erittäin eksklusiivisia lahjoja älykkäimmille, uteliaisimmille faneille. ( Huone 6BCF )

14:30 - 15:00 - SyFy Battlestar Galactica Reunion

Superfanin unelma! Näyttelijät ja Emmy-palkitun tekijät Battlestar Galactica kokoontuu yksinomaiselle Comic-Con-tapaamiselle. He antavat käsityksen tästä kriitikoiden ylistämästä hitistä ja katsovat taaksepäin esityksen kuumimpia hetkiä - Pegasuksen saapumista, New Capricaa, finaalia ja totuutta Cyloneista. ( Tanssisali 20 )

15.00–15.50 - Van Helsing, 2. kausi

Ensi-iltana ainutlaatuinen kuvamateriaali SYFY: n odotetusta uudesta kaudesta Van Helsing . Tähdet Kelly Overton ( Todellinen veri ), Jonathan Scarfe ( Helvetti pyörillä ), Missy Peregrym ( Rookie Blue ), Christopher Heyerdahl ( Hämärä, tosi veri ), Paul Johansson ( Yksi puumäki ), Aleks Paunovic ( Continuum, iZombie ), ja Rukiya Bernard liittyy luoja / showrunner Neil LaButeen ( Miesten seurassa, Helvetti pyörillä ) ja vastaava tuottaja Mike Frislev ( Fargo, Helvetti pyörillä ) Q & A: ssa, jota johtaa tuottaja Chad Oakes ( Fargo, Helvetti pyörillä ). ( Indigon juhlasali, Hilton San Diego Bayfront )

15:15 - 16:15 - DC: Geoff Johns

Superstar DC -kirjoittaja, presidentti ja luova johtaja Geoff Johns ovat valmiina kattavaan keskusteluun. Tämä ohjelma antaa sinulle käsityksen yhdestä tyylilajin vaikutusvaltaisimmista ihmisistä. Tulevan kanssa Tuomiokello, siellä on paljon peitettävää! ( Huone 6DE )

kirkkaita valokuvia

15:15 - 16:30 - Netflix Films: Bright and Death Note

Netflix esittelee erityisen kurkistuksen David Ayerin uuteen toiminta-trillerielokuvaan, Kirkas, asetettu vaihtoehtoiseen nykypäivään, jossa ihmiset, örkit, tontut ja keijut ovat olleet rinnakkain aikojen alusta. Tähdet Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace, Lucy Fry ja Édgar Ramírez sekä ohjaaja David Ayer esittävät elokuvasta eksklusiivisen materiaalin ja vastaavat yleisön kysymyksiin. Osallistujia käsitellään myös ensimmäisen kerran uudessa elokuvassa Kuolonkirje, perustuu kuuluisaan japanilaiseen mangaan, jonka ovat kirjoittaneet Tsugumi Ohba ja Takeshi Obata. Tämän pirteän trillerin näyttelijät ja elokuvantekijät esittävät videokuvaa ja jakavat yksityiskohtia projektin siirtymisestä faneiden suosimasta graafisesta romaanista elokuvaan. ( Hall H )

15.45-16.45 - Kannan seulonta ja kysymykset ja vastaukset

Maailma on pimennyt ydinräjähdyksen jälkeen, ja strigoi hallitsee. Onko näillä sankareilla mitä ihmiskunnan pelastamiseen tarvitaan? Rasitus, FX: n vauhdikas vampyyritrilleri, joka perustuu Guillermo del Toron ja Chuck Hoganin myydyimpiin kirjoihin, palaa neljännelle ja viimeiselle kaudelleen. Kurkista koskaan ennennäkemättömään kuvamateriaaliin ja liity sitten näyttelijä / vastaava tuottaja / kirjailija Carlton Cuse, päätuottaja / kirjailija Chuck Hogan ja tähdet Corey Stoll, David Bradley, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Miguel Gomez, Richard Sammel, ja Max Charles keskustellessaan tämän post-apokalyptisen maailman eloon tuomisen haasteista (ja hauskasta!). ( Tanssisali 20 )

Klo 16-16: 50 - Nationilta

yadda za a bar zumunci

SYFY: ltä ja Eureka, Z Nation on kriitikoiden ylistämä action-horror -sarja ja SYFY: n huippuluokan käsikirjoitussarja, jota tuotetaan tällä hetkellä kaudelle 4. Sen jälkeen kun Zombie-apokalypsi on tuhonnut maailman, joukon jokapäiväisiä sankareita on kuljetettava ainoa tunnettu zombie-viruksen selviytyjä New Yorkista Kaliforniassa, jossa viimeinen toimiva viruslaboratorio odottaa vertaan. Paneeleihin kuuluu Kellita Smith ( Ensimmäinen perhe ), D. J. Qualls ( Uusi poika, Road Trip ), Keith Allan ( Sosiaalinen painajainen ) ja Russell Hodgkinson ( Iso kala ). ( Indigon juhlasali, Hilton San Diego Bayfront )

16.15–17.15 - Batman: Fantasmin naamio, Remastered ja Ready for Blu-ray

Warner Archive Collection juhlii 25 vuotta Batman: Animaatiosarja katse taaksepäin maamerkki animaatio teatterijulkaisu, Batman: Fantasmin naamio, joka debyytti Blu-ray-levyllä tänä vuonna. Bruce Wayne ja Batman joutuvat kohtaamaan kysymyksiä useilla rintamilla, kun Bruce käsittelee kadonneen rakkautensa - Andrea Beaumontin - palauttamista, kun taas Batmania syytetään salaperäisestä valppaasta, joka kaataa merkittävät Gothamin väkijoukot. Vaikka kaupunki vaatii Batmanin saattamista oikeuden eteen, Jokeri saapuu paikalle monimutkaistamaan asioita, päättäen tuhota vanhan arkkivaimonsa, tämän uuden valppauden tai molemmat. Supersankari-animaatio-guru ja toimeenpaneva tuottaja Bruce Timm, Eric Radomski, legendaarinen Batman-ääni Kevin Conroy, käsikirjoittaja Alan Burnett ja Warner Archive Podcast -isännät DW Ferranti ja Matthew Patterson tarjoavat vilauksen uudelleenmasteroidusta materiaalista ja keskustelevat tämän rakastetun trillerin luomisesta. . Ja kuten aina, moderaattori Gary Miereanu saa WAC-lahjoituksia joillekin onnekkaille faneille. Warner Archive Collection tekee Batman: Fantasmin naamio saatavilla Blu-ray-levyllä 25. heinäkuuta alkaen suosikki verkkokauppasi. ( Huone 6A )

16.45 - 17.45 - Ghosted

Katso ensimmäisten joukossa FOX: n odotettua uutta toimintakomediaa Aavemainen, pääosassa Craig Robinson ( Toimisto ) ja Adam Scott ( Puistot ja virkistys ). Ghosted on kahden polaarisen vastakohdan - kyynisen skeptikon ja neron 'tosi uskovan' - kumppaneita, jotka palkataan tutkimaan selittämättömiä ilmiöitä Los Angelesissa paljastamalla samalla suurempi mysteeri, joka voi uhata ihmiskunnan olemassaoloa. Robinson ja Scott yhdistyvät Ally Walker ( Sons of Anarchy ) ja toimeenpanevat tuottajat Tom Gormican ja Kevin Etten keskustelemaan tästä paranormaalista kaverikomediasta FOXille tänä syksynä. ( Huone 6BCF )

legioonan

17.00–18.00 - Legion-seulonta ja kysymykset ja vastaukset

Legion, perustuu Uudet mutantit Chris Claremontin ja Bill Sienkiewiczin tekemät Marvel Comics -sarjat ovat tarina David Hallerista (Dan Stevens), levottomasta nuoresta miehestä, joka varttui uskomalla itsensä skitsofreeniseksi, vain huomatakseen olevansa jotain muuta kuin ihminen. Itse asiassa David voisi olla tehokkain mutantti, joka on koskaan elänyt. Yhdessä joukon muita erittäin lahjakkaita ihmisiä Summerland-nimisessä laitoksessa David oppii hyväksymään todellisen itsensä ja voittamaan Shadow Kingin. Tai niin he kaikki uskovat. Luoja / toimeenpaneva tuottaja / kirjailija / ohjaaja Noah Hawley liittyy muiden vastaavien tuottajien John Cameronin, Lauren Shuler Donnerin ja Jeph Loebin kanssa, ja sarjatähdet Dan Stevens, Rachel Keller, Aubrey Plaza, Jean Smart, Bill Irwin, Jeremie Harris ja Amber Midthunder keskusteluun siitä, mitä odotan vuoden 2 kaudesta Legion. ( Tanssisali 20 )

17.00–18.00 - Star Trek: Seuraavat 50 vuotta

Kriitikoiden ylistämän myydyimmän kaksiosaisen sarjan kirjoittajat St. Martin's Pressiltä Viisikymmentävuotinen tehtävä, Mark A.Altman ( Ilmainen yritys, Kirjastot ) ja Edward Gross (Imperiumi, FHM, Geek-lehti ), kera Pääsy Hollywoodiin s Scott Mantz, katsoa taaksepäin viiteen vuosikymmeneen Star Trek ja spekuloida, mihin franchising tulee rohkeasti seuraavien 50 vuoden aikana, mukaan lukien viimeisimmät uutiset sarjasta Star Trek: löytö, elokuvan franchisingin tulevaisuus ja miksi me tarvitsemme Vaeltaa tänään enemmän kuin koskaan. ( Huone 25ABC )

18–19 - Exorcist

FOX: n Breakout-trilleri palaa toisen kauden. Liity isä Tomasin (Alfonso Herrera, Tunne 8 ), Isä Marcus (Ben Daniels, Korttitalo ), Isä Bennett (Kurt Egyiawan, Skyfall ) ja johtajatuottajat Jeremy Slater ( Ihmeneloset ) ja Sean Crouch ( Numb3rs ) erityiselle fanien kunnianosoituspaneelille, joka sisältää kohokohtia ja oivalluksia uudesta kaudesta. ( Huone 6BCF )

18.15-19.00 - Marvel Television: Marvelin epäinhimilliset

Inhumalaiset ovat laskeutuneet San Diegoon! Erikoisvieraat erittäin odotetuista Marvelin epäinhimilliset paljastaa räjähtävän paneelin, jota johtaa tuottaja Jeph Loeb. Tämä tapahtumasarja saa ensi-iltansa version kahdesta ensimmäisestä jaksosta yksinomaan IMAX-teattereissa kahden viikon ajan ennen koko sarjan debyyttiä ABC: llä. ( Tanssisali 20 )

18.45–19.45 - LEGO Ninjago -elokuva

Tässä Ninjago City -seikkailussa taistelu Ninjago Citystä kutsuu toimintaan nuoren rakennusmestari Lloydin, myös Vihreän Ninjan (Dave Franco) yhdessä ystäviensä kanssa, jotka ovat kaikki salaisia ​​ninjasotureita. Mestari Wun (Jackie Chan) johdolla heidän on niin viisaasti murtava kuin viisaskin, heidän on voitettava paha sotapäällikkö Garmadon (Justin Theroux), Pahin Guy Ever, joka sattuu olemaan myös Lloydin isä. Eeppinen lopputulos testaa tämän mechin ja isän poikaa vastaan, ja se testaa tätä kovaa, mutta kurinalaista joukkoa nykypäivän ninjoja, joiden on opittava tarkistamaan egonsa ja yhdistymään valloittamaan Spinjitzun sisäinen voima. ( Huone 6A )

kar ka dauke ta da wasa

19.00–20.00 - Adam Westin juhla

Monille Adam West tarjosi ensimmäisen portin Batmaniin 60-luvun lopun loistavien televisioiden kautta. Tänä iltana fanit kokoontuvat juhlimaan hänen rakastettua esitystään ja sitä seuraavia yli 50 vuotta videomateriaalilla ja henkilökohtaisilla anekdooteilla. Liity ohjaaja / kirjailija / näyttelijä Kevin Smithiin ( Virkailijat, sarjakuvamiehet ), näyttelijä / radiohenkilö Ralph Garman ( Family Guy, pääosassa Adam West ), tuottaja James Tucker ( Batman: Caped Crusadersin paluu ), moderaattori Gary Miereanu ja jatkuvasti kasvava luettelo erikoisvieraita tällä tervehdyksellä legendaariselle ”Bright Knightille”. ( Huone 6DE )

Klo 19–20 - Netflix Original: Castlevania Adi Shankarin kanssa

Castlevania on yksi Konamin ja Hideo Kojiman suosituimmista videopelifranchiseista. Netflixin kautta tuotu eloisa animaatio, fanit haluavat kuulla, mitä näyttämön takana olevat tarinat ovat näyttelijöiltä ja miehistöiltä. Jessica Tseang (perustaja Girl on Geek, Little Geek Girls) johtaa vilkasta keskustelua Adi Shankarin (näyttelijän ja Castlevania, tuottaja Dredd), Sam Deats (ohjaaja Castlevania, Powerhouse Animation) ja Kevin Kolde (elokuvan tuottaja ja näyttelijä) Castlevania, tuottaja Mehiläinen ja koiranpentu, Seikkailuaika ) siitä, mitä kesti tämän projektin saamiseksi meille. Kysymyksiä ja vastauksia seuraa niille, joilla on palavia kysymyksiä! ( Huone 5AB )

19:15 - 15:15 - 12 apinaa

Huomio, aikamatkailijat! Jännittävän todistajan etsinnän ja lopulta löytämisen jälkeen finaalin paljastukset hämmästyttivät kaikkia. Tämän SYFY-hittisarjan päätuottaja ja näyttelijät katsovat taaksepäin näyttelyn puhutuimmista hetkistä ja kiusoittelevat tulevaa neljännen ja viimeisen kauden. Et halua jättää väliin yllätyksiä! ( Huone 6BCF )

Klo 22–12 - Netflixin yllätysseulonta

Netflixillä on yllätys tulevasta alkuperäisestä elokuvasta ennen sen ensi-iltaa. Pysy kuulolla ja vieraile kokouskerroksen Netflix-kopissa saadaksesi lisätietoja! ( Horton Grand Theatre )

Jatka San Diego 2017 Comic-Con -aikataulun >> lukemista